پرسش‌های متداول

مقاله قابل ارسال به نشریه مدیریت جامع حوزه های آبخیز باید بر اساس چه فرمتی باشد؟

مقاله ارسالی باید دقیقاً بر اساس فرمت و دستورالعمل موجود در قسمت «راهنمای نویسندگان» تهیه شده باشد. همچنین، به‌منظور راحتی تهیه مقالات در فرمت نشریه، فایل ورد "راهنمای نویسندگان" در همان قسمت از سایت، بارگذاری شده است.

محورهای پژوهشی قابل قبول نشریه مدیریت جامع حوزه های آبخیز برای تهیه و ارسال مقاله، شامل چه موضوعاتی می‌باشد؟

برای اطلاع از محورهای تخصصی این نشریه، به قسمت «درباره نشریه» در وب‌سایت نشریه مراجعه نمایید.

وظایف و تعهدات اخلاقی نویسندگان به هنگام ارسال مقاله به نشریه مدیریت جامع حوزه های آبخیز چیست؟

برای اطلاع از وظایف و تعهدات اخلاقی نویسندگان به قسمت «اصول اخلاقی انتشار مقاله» در وب‌سایت نشریه مراجعه کنید.

برای ارسال مقاله به نشریه مدیریت جامع حوزه های آبخیز، چه اقداماتی باید انجام گیرد؟

برای ارسال مقاله، ابتدا باید از طریق قسمت «ارسال مقاله» در سامانه ثبت‌نام کنید؛ البته اگر قبلاً در سامانه ثبت‌نام کرده‌اید، نیازی به ثبت‌نام مجدد نیست و کافی است با تایپ کردن «نام کاربری» و «رمز عبور» در فیلدهای مربوطه، وارد سامانه شده و نسبت به ارسال مقاله جدید اقدام نمایید. در صورتی که «رمز عبور» خود را فراموش کرده‌اید، در همان صفحه مربوط به «ارسال مقاله» بر روی لینک «رمز ورود به سامانه را فراموش کرده‌ام!» کلیک کنید تا «رمز عبور جدید» به آدرس ایمیلی که در سامانه ثبت کرده‌اید؛ ارسال شود.


توصیه می‌شود به هنگام ایجاد یا ویرایش حساب کاربری، در قسمت «نشانی پست الکترونیکی شما» آدرس ایمیلی را وارد کنید که به‌طور مستمر و در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت، آن را بررسی می‌نمایید.


از نویسندگانی که اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و یا مؤسسات آموزش عالی هستند؛ دعوت می‌شود تا در داوری مقالات محققان دیگر در زمینه‌های تخصصی مربوطه، با نشریه مدیریت جامع حوزه های آبخیز همکاری نمایند؛ بنابراین، خواهشمند است به هنگام ایجاد یا ویرایش حساب کاربری در قسمت «آمادگی برای داوری»، گزینه «بلی» را انتخاب فرمایید.


پس از ایجاد حساب کاربری، مراحل مشخص شده در سایت را برای ارسال مقاله گام‌به‌گام انجام دهید. در صورت موفقیت‌آمیز بودن ارسال مقاله، ایمیلی مبنی بر دریافت مقاله، از طرف سامانه به آدرس ایمیلی که در سایت ثبت کرده‌اید، ارسال می‌شود.

آیا نویسنده هر بار برای ارسال مقاله‌ای جدید، باید یک حساب کاربری مجزا ایجاد کند؟

خیر، با داشتن فقط یک حساب کاربری می‌توان نسبت به ارسال مقالات متعدد اقدام نمود و نیازی به ایجاد حساب‌های کاربری مجزا نیست.

هزینه انتشار مقاله در نشریه مدیریت جامع حوزه های آبخیز چقدر است؟

انتشار مقاله در این نشریه رایگان است.

مقاله مروری چیست؟

مقاله مروری، مقاله‌ای است که به مرور مقالات پیشین در یک حوزه موضوعی می‌پردازد و به محقق کمک می‌کند تا از آخرین تغییرات و دستاوردهای حوزه موضوعی خود مطلع شود.